ВАКС оголосив в розшук обвинуваченого у справі Павлоградського хімзаводу

Читать на русском
Антикорупційний суд вирішив оголосили в розшук керівника приватної компанії, якого підозрюють у зловживаннях.

Вищий антикорупційний суд оголосив в розшук директора ТОВ «Укрспецхем» Євгена Фоміна, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у зловживаннях разом із генеральним директором Павлоградського хімічного заводу Леоніда Шимана на 43,3 млн грн.

Таке рішення 27 липня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, Фомін жодного разу не прибув в судове засідання. Пізніше він намагався брати участь в засіданнях шляхом відеозв'язку, але через погану якість так і не зміг. За даними НАБУ, обвинувачений перебував на тимчасово окупованих територіях. Захисники повідомляли, що Фомін перебуває за кордоном, однак системою перетину кордону такий виїзд не зафіксований.

«Обвинуваченого (Євгена Фоміна – ред.) оголосити у розшук. Організацію виконання ухвали доручити прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу генерального прокурора, які входять до групи прокурорів у цьому кримінальному провадженні», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, в лютому 2023 року САП скерувала до суду справу гендиректора ПХЗ Леоніда Шимана. Крім нього, запідозрили комерційного директор ПХЗ Валерія Кирилова та керівника «Укрспецхіму» Євгена Фоміна. Згідно з даними НАБУ, службовці Павлоградського хімзаводу відмовляли покупцям в укладанні прямих договорів поставки продукції.

На думку слідства, службові особи ПХЗ створили такі умови, що кінцеві покупці продукції ПХЗ гірничозбагачувальні комбінати мали закупляти її через посередників. Цим фірмам-посередникам продавали товар за меншою вартістю, аніж компанії реалізовували продукцію гірничозбагачувальним комбінатам. Таким чином, різниця у вартості залишалася на рахунках компаній-посередників, а державний ПХЗ втратив дохід на суму 43,3 млн грн.

Як встановлено НАБУ і САП, відвантаження продукції гірничозбагачувальним комбінатам здійснювалося не фірмами-посередниками, а напряму від ПХЗ до кінцевим покупців і засобами заводу. Через цю схему підприємство нібито працює собі в збиток.

Нещодавно Шиману повідомили про нову підозру.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: