НАБУ викликало на допит ексміністра оборони

Читать на русском
У Національному бюро оприлюднили низку повісток про виклик ексглави Міноборони та колишнього очільника державного експортера.
Дмитро Саламатін

Національне антикорупційне бюро викликало на допит колишнього міністра оборони Дмитра Саламатаніна та ексдиректора державної компанії «Укрспецекспорт» Дмитра Перегудова, яких НАБУ і САП підозрюють у заволодінні майже 23,5 млн доларів на контрактах з урядом Іраку.

Відповідні повістки про виклик оприлюднені на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».

«Повістка про виклик Перегудова Дмитра Олександровича, Вам необхідно прибути 20.07.2023 року об 11:00 до НАБУ для допиту в якості підозрюваного та вручення процесуальних документів у кримінальному провадженні № 42017000000003658 від 14.11.2017... Повістка про виклик Саламатіна Дмитра Альбертовича, Вам необхідно прибути 20.07.2023 року об 13:00 до НАБУ для допиту в якості підозрюваного та вручення процесуальних документів у кримінальному провадженні № 42017000000003658 від 14.11.2017», – йдеться в документах.

Також НАБУ викликало Саламатіна і Перегудова на допит 26 липня і 1 серпня.

Як відомо, Генеральна прокуратура України повідомила Перегудову про підозру. Його також оголосили в розшук і тому НАБУ розпочало процедуру заочного засудження. За версією слідства, Перегудов, перебуваючи на посаді гендиректора «Укрспецекспорту», знав про укладання контрактів між державним підприємством спеціалізована зовнішньоторгівельна фірма «Прогрес» і міністерством оборони Іраку. Йшлося про ремонт вертольоту МІ-8Т на суму 3,6 млн дол; постачання 6 літаків АН-32Б на суму 99 млн. дол. та поставку 420 одиниць колісних бронетранспортерів БТР-4 і машин на його базі на суму 457,5 млн. дол.

На думку органів правопорядку, Перегудов, маючи за мету заволодіти частиною коштів, отриманих за вказаними контрактами, зловживаючи своїм займаним службовим становищем. Він уклав агентські угоди із компаніями Mirage Sarl, Paragon Impex Ltd та договір відступлення права вимоги із компанією Lionel Europe Corporation, низку додаткових угод до них та актів виконаних робіт за нібито надані консультаційні послуги, які насправді вказаними компаніями не надавались.

У подальшому, на підставі даних договорів та підписаних актів виконаних робіт на рахунки компаній Mirage Sarl, Paragon Impex Ltd та Lionel Europe Corporation безпідставно перераховано грошові кошти у сумі 23,49 млн дол, що належали українським підприємствам, за послуги, які фактично не надавались. Як встановили органи правопорядку, Перегудов 11 листопада 2016 року покинув України рейсом Київ-Париж і повернувся.

Нагадаємо, Генпрокуратура повідомила про підозру ексміністру оборони Дмитру Саламатіну. Пізніше його заочно заарештував ВАКС.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: