НАБУ і САП заочно повідомили про підозру екснардепу Логвинському

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку в заочному порядку повідомили про підозру колишньому депутату Верховної ради.
Георгій Логвинськийфото: Facebook

НАБУ і САП заочно повідомили про підозру колишньому народному депутату України в організації заволодіння понад 54 млн грн на підставі рішення Європейського суду з прав людини компанією «Золотой мандарин ойл».

Про це повідомляють прес-служби органів.

В НАБУ і САП не вказують прізвище колишнього депутата, проте, за інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться саме про Георгія Логвинського. Саме він мав імунітет, оскільки його дружина Ганна Юдківська була суддею ЄСПЛ.

«10 липня 2023 року за дорученням керівника САП прокурор спільно з детективами НАБУ повідомив про підозру в організації заволодіння та легалізації понад 54,179 млн грн з держбюджету колишньому народному депутату України – чинному адвокату. Його дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України. Він став сьомим підозрюваним у межах так званої справи «Золотого мандарину». Це стало можливим через припинення у екснардепа імунітету, який він мав будучи родичем судді ЄСПЛ», – інформує відомство.

Водночас, як стверджують у САП, екснардеп напередодні припинення імунітету залишив територію України, а тому про підозру йому повідомили заочно. Іншим 6 підозрюваним у справі вручено змінені повідомлення про підозру.

Раніше НАБУ і САП спробували притягнути до відповідальності екснардепа Логвинського. Однак Європейський суд з прав людини відмовив органам правопорядку в знятті імунітету з політика, який на нього поширюється через дружину-суддю ЄСПЛ Ганну Юдківську.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам у заволодінні 54 млн грн держбюджету. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», імовірно підконтрольного колишньому нардепу Логвинському, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ екснардеп домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: