Апеляція ВАКС залишила під заочним арештом помічницю екснардепа Логвинського

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула і залишила без задоволення скаргу захисника підозрюваної на обраний запобіжний захід.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під заочним триманням під вартою колишню помічницю екснародного депутата України Георгія Логвинського Марію Шевкопляс (раніше Швець), яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння понад 54 млн грн державного бюджету компанією ТОВ «Золотой мандарин ойл».

Про це повідомляє прес-служба САП.

Як відомо, 12 жовтня 2020 року слідча суддя ВАКС заочно заарештувала Шевкопляс. Проте її адвокат подав скаргу на це рішення, втім суд залишив його без змін.

«8 грудня апеляційна палата ВАКС задовольнила клопотання прокурора САП та закрила апеляційне провадження за апеляційною скаргою сторони захисту на запобіжний захід у виді тримання під вартою, який було обрано слідчим суддею ВАКС одній із підозрюваних у справі щодо заволодіння та легалізації понад 54,179 млн грн державних коштів, а саме адвокату, яка крім того є довіреною особою колишнього народного депутата», – інформує прокуратура.

Раніше НАБУ і САП також пробували притягнути до відповідальності екснардепа Логвинського. Однак Європейський суд з прав людини відмовив органам правопорядку в знятті імунітету з політика, який на нього поширюється через дружину-суддю ЄСПЛ Ганну Юдківську.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам у заволодінні 54 млн грн держбюджету. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», імовірно підконтрольного колишньому нардепу Логвинському, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ екснардеп домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: