НАБУ призупинило розслідування справи екснардепа Грановського

Читать на русском
У Національному бюро винесли постанову про зупинення досудового розслідування у справі за підозрою колишнього члена парламенту.

Національне антикорупційне бюро призупинило розслідування справи за підозрою колишнього народного депутата від фракції «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського в організації завдання 93,3 млн грн збитків державному Одеському припортовому заводу.

Відповідну постанову детектив НАБУ виніс 19 травня, про що йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 19 червня, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, детектив НАБУ виніс постанову про призупинення слідства на підставі пункту 3 частини 1 статті 280 КПК України, тобто з підстав необхідності виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва. 15 травня НАБУ направило до Швейцарії запит про міжнародну правову допомогу, у тому числі стосовно додаткового допиту як свідка представника компанії Nitora Commodities AG та NCTC AG.

Адвокат екснардепа Грановського подав скаргу на це рішення, проте йому відмовили у її задоволення.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом особам у нанесенні 93,3 млн грн шкоди ОПЗ. Серед підозрюваних є колишня помічниця народного депутата від фракції «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського, колишня член правління ОПЗ Ольга Ткаченко. Її оголосили в розшук як і власника Newscope Estates Limited Павла Чумака. 21 жовтня 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру й екснардепу Грановському, проте заочно.

Слідство встановило, що екснардеп Грановський через свою помічницю Ткаченко організував схему, за якою ОПЗ продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії Newscope Estates Limited за цінами, нижчими від ринкових. В подальшому ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям із реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям ОПЗ.

Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року. До її реалізації були залучені посадовці ОПЗ. Внаслідок таких протиправних дій ОПЗ недоотримав дохід у близько 93,3 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал