Розслідування підриву Каховської ГЕС важливе для безпеки всього світу – звернення Зеленського

Читать на русском
Володимир Зеленський наголосив на важливості того, щоб представники міжнародного правосуддя на власні очі побачили наслідки  російського теракту та самі почули, що цей терор продовжується.
Президент України Володимир ЗеленськийФото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості того, щоб представники міжнародного правосуддя на власні очі побачили наслідки російського теракту на Каховській ГЕС.

Про це він заявив у вечірньому зверненні за підсумками 473-го дня війни.

«Ми вже сприяємо й будемо й надалі сприяти максимально незалежному та обʼєктивному розслідуванню Міжнародним кримінальним судом. Усі наші правоохоронці та інші інституції максимально долучені до цього процесу. Повний доступ до уражених територій, до свідків, до всієї інформації та доказів. Це розслідування дуже важливе для безпеки всього світу.

Повна й справедлива відповідальність російських терористів і самої держави-терориста – це обовʼязкова передумова того, що у світі більше не буде повторень такого зла», – сказав Зеленський.

Основне зі звернення українського лідера:

  • Сьогодні вдалося повернути з російського полону ще 95 наших людей, із них 31 – захисник Маріуполя. Більшість – рядові та сержанти, двоє офіцерів. Збройні Сили, Нацгвардія, прикордонники. Дякую нашій команді: Буданову, Єрмаку, Малюку, Лубінцю, яка займається обмінами, дякую за цей результат.

  • Продовжуємо й нашу рятувальну операцію на півдні України, і вже близько 4 тисяч людей вдалося евакуювати. Десятки міст і сіл залишаються затопленими, найгірша ситуація, як і раніше, на тимчасово окупованій частині Херсонщини.

  • Знову й знову дякуємо нашим людям: військовим, поліцейським, рятувальникам. Дякую окремо волонтерам, лікарям, місцевій владі – усім, хто допомагає зараз рятувати людей після катастрофи на Каховській ГЕС, а особливо дякую тим, хто допомагає діставати людей, зокрема, з окупованих територій. Це надзвичайно складно, небезпечно, це особливий героїзм. Дякую за кожне врятоване життя!

  • Російські терористи продовжують обстрілювати евакуаційні маршрути, пункти евакуації, човни, на яких вивозять людей… Сьогодні внаслідок одного з таких обстрілів були вбиті троє людей, мої співчуття рідним і близьким… Ще десять людей були поранені, із них двоє поліцейських. Це була евакуація з Кардашинки, села на лівобережжі Херсонщини… Окупанти створили цю катастрофу, підірвавши дамбу, кинули людей напризволяще в затоплених містах і селах і ще й обстрілюють після цього човни, на яких людей намагаються забрати… Навіть звірі моральніші, ніж ви, російська держава.

  • Цими днями Херсонщину відвідали представники Міжнародного кримінального суду. У перший же день після катастрофи Генеральний прокурор відправив в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду відповідне звернення щодо розслідування цієї катастрофи, і робота вже почалася.

  • Сьогодні наша держава зробила й черговий санкційний крок. Проти тих, хто служить злу, яким стала російська держава. Проти тих, хто допоміг знищити свободу на території росії й виконує одну з ключових ролей у репресіях на тимчасово окупованій нашій території та на території самої ж Росії. 178 саме таких осіб були додані до наших санкційних списків за поданням Служби безпеки України.

«Слава нашим героям! Слава всім, хто захищає життя України та українців!», – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, 11 червня Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій.

Також 11 червня російські окупанти обстріляли евакуаційний човен із людьми, які переправлялися з лівого берега Херсонської області. Внаслідок цього загинули люди.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: