ВАКС закрив частину справи директора Ізюмського оборонного заводу

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання захисника обвинуваченого про закриття частини обвинувачення через сплив строків давності.

Вищий антикорупційний суд звільнив від кримінальної відповідальності за недостовірне декларування директора державного Ізюмського приладобудівного заводу зі структури «Укроборонпрому» Сергія Філоненка. Водночас його продовжують судити за одержання неправомірної вигоди.

Таке рішення 22 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Задовольнити клопотання захисника. Звільнити (Сергія Філоненка – ред.) від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності на підставі статті 49 КК в частині обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366-2 КК. Закрити у зв'язку зі звільненням від кримінальної відповідальності кримінальне провадження №52020000000000506 від 05.08.2020 в частині обвинувачення (Сергія Філоненка – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366-2 КК», – ідеться в рішенні.

Як відомо, суд визначив Філоненку запобіжний захід у вигляді застави. Також на нього поклали такі обов'язки: не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу (за винятком міста Харків, а також міст Ізюм та Балаклія Харківської області); повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Філоненку про підозру у недостовірному декларуванні та одержанні неправомірної вигоди. Слідство встановило, що директор держпідприємства впродовж вересня 2016 – січня 2017 років одержав від осіб, пов'язаних із ТОВ «Оптимумспецдеталь», неправомірну вигоду («відкат») у понад 2,44 млн грн за приховування махінацій із безпідставною оплатою за поставку товарів військового призначення на користь зазначеної компанії.

Крім того, НАБУ та САП здобули докази, що підозрюваний не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, відомості про квартиру у Болгарії, яка належить його дружині. Вартість цього майна станом на дату його реєстрації у 2020 році становила близько 1,33 млн грн (за офіційним курсом НБУ).

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал