У яких містах світу туристи витрачають найбільше грошей

Читать на русском

Туристична галузь у світі почала поступово відновлюватися після скасування коронавірусних обмежень у країнах. За даними Всесвітньої туристичної організації ООН, минулого року міжнародні поїздки здійснили понад 900 млн осіб: це вдвічі більше, ніж у 2021 році, але становить лише 63% від рівня до пандемії. За прогнозом, в 2023-му кількість туристичних поїздок може становити вже 80-95% від доковідного рівня. Найбільше туристична активність поки що пожвавлюється на Близькому Сході та в Європі. «Слово і діло» пропонує подивитися, в яких містах світу минулого року туристи залишили найбільше грошей.

Експерти з неурядового об'єднання «Всесвітня рада з туризму та подорожей» підрахували, що найдорожчим для туристів минулого року був Дубай (ОАЕ) – там міжнародні мандрівники витратили 29,42 млрд доларів. (Щоб переглянути інфографіку, догортайте до кінця публікації)

Майже вдвічі менше туристи залишили у Досі (Катар) – 16,79 млрд доларів. У столиці Великої Британії – Лондоні – туристи за рік витратили 16,07 млрд доларів.

У Макао (Китай) міжнародні мандрівники минулого року витратили 15,58 млрд доларів, в Амстердамі (Нідерланди) – 13,59 млрд, у Стамбулі (Туреччина) – 13,13 млрд доларів.

В іспанській Барселоні мандрівники за рік залишили 12,73 млрд доларів, у Нью-Йорку (США) – 12,45 млрд, у Сінгапурі – 10,97 млрд доларів.

Замикає десятку міст, де туристи витратили найбільше грошей, Париж (Франція) – 9,76 млрд доларів.

До речі, за прогнозом організації, за підсумками поточного року рейтинг виглядатиме інакше: до першої п'ятірки можуть увійти Гонконг, Макао, Дубай, Сінгапур та Бангкок.

Нагадаємо, лише у 2021 році через пандемію коронавірусу світовий туризм недоотримав доходи на суму понад 2 трлн доларів.

З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, в яких містах Євросоюзу найменш доступне житло.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: