САП прокоментувала дані про змову Князєва з метою впливу на конкурс до ВККС

Читать на русском

Антикорупційна прокуратура оприлюднила відповідь керівника САП на запит органу щодо ймовірного впливу на конкурс до ВККС.

Під час розслідування справи колишнього голови, судді Верховного суду Всеволода Князєва слідство встановило факти змови між фігурантами провадження з метою подальшого впливу на членів конкурсної комісії та кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це йдеться у відповіді керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка на запит Вищої ради правосуддя.

«У ході досудового розслідування зафіксовані відомості, що свідчать про змову між фігурантами кримінального провадження з метою подальшого впливу на членів конкурсної комісії та кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів на фінальному етапі конкурсу, а також вжиття заходів із пошуку можливих співучасників», – йдеться в листі.

Водночас, як зазначається у САП, наразі слідством не виявлено фактів реалізації таких намірів та здійснення впливу фігурантами справи Князєва на членів конкурсної комісії чи кандидатів.

Раніше Вищий антикорупційний суд узяв під варту суддю ВС Всеволода Князєва з альтернативою понад 107 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,6 млн дол.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: