ВАКС визнав законним затримання ексголови Верховного суду Князєва

Читать на русском
В антикорупційному суді завершили розгляд скарги, поданої стороною захисту на факт затримання колишнього керівника суду.

Вищий антикорупційний суд визнав законним затримання колишнього голови, судді Верховного суду Всеволода Князєва, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 17 травня ухвалив слідчий суддя ВАКС Олег Федоров, повідомляє «Слово і діло».

«У задоволенні скарги адвоката Старости на незаконне затримання і тримання під вартою Всеволода Князєва в порядку статті 206 КПК України відмовити», – оголосив суддя.

Нещодавно пленум ВС висловив недовіру голові суду Князєву і позбавив його адміністративної посади. Водночас він досі лишається суддею Верховного суду.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,6 млн дол.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: