САП розпочала розслідування через злив інформації у справі Князєва

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура розпочала розслідування за фактом імовірного зливу інформації у справі екскерівника Верховного суду.
Всеволод Князєвфото: Верховний суд

Спеціалізована антикорупційна прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом імовірного розголошення таємниці досудового розслідування у справі колишнього голови, судді Верховного суду Всеволода Князєва. Матеріали стосувалося проведення конкурсу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«Прокурором САП ініційовано розслідування кримінального провадження за фактом розголошення даних, що становлять таємницю досудового розслідування, у справі стосовно колишнього голови Верховного Суду та його спільника, викритих на одержанні неправомірної вигоди. 18 травня 2023 року відповідні відомості зареєстровані у ЄРДР. Правова кваліфікація – ч. 3 ст. 387 КК України. Досудове розслідування доручено Управлінню внутрішнього контролю НАБУ», – інформує відомство.

У прокуратурі зазначали, що особи нібито незаконно розголосили охоронювані законом матеріали, які стосуються проведення конкурсу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Це матеріали були вилучені під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій в кабінеті колишнього голови Верховного суду.

Нещодавно пленум ВС висловив недовіру голові суду Князєву і позбавив його адміністративної посади. Водночас він досі лишається суддею Верховного суду.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,6 млн дол.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: