Зеленський підписав указ про відзначення Дня Європи 9 травня

Читать на русском
Україна 9 травня тепер відзначатиме День Європи, Зеленський підписав указ. Крім того, він запропонував Раді встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Фото: Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення Дня Європи 9 травня.

Він повідомив про це у спеціальному зверненні, указ також оприлюднив на сайті Офісу президента.

Як змінювалося ставлення українців до святкування Дня перемогиУкраїнці за останні кілька років змінили своє ставлення до Дня перемоги – тепер це вже не таке важливе свято. Як відбувалося переосмислення – на інфографіці.

«Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи. Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир», – заявив Зеленський.

Він також повідомив, що подав до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Зеленський зазначив, що Україна не забуде внесок українського народу у перемогу над нацизмом і не дасть брехати про те, що перемога у тій війні могла відбутися і без участі будь-якої країни чи народу.

«Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз ми бʼємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України», – сказав президент.

Звернення Президента з нагоди Дня пам’яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–45 ррОфіс Президента України

Нагадаємо, на початку цього року у Верховній раді з'явився законопроєкт, яким пропонують скасувати три свята, серед них 9 травня.

Як змінювалося ставлення українців до 9 травня, дослідило «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал