Британська розвідка розповіла, чому у рф скасували марші «Безсмертного полку»

Читать на русском
У російській федерації скасували марші Безсмертного полку, адже учасники могли підкреслити масштаби нещодавніх втрат окупантів.
Фото bbc.com

У російській федерації скасували марші «Безсмертного полку», адже учасники могли підкреслити масштаби нещодавніх втрат окупантів.

Про це повідомляє британська розвідка.

Російська держава щосили намагається зберегти послідовність у ключовому наративі, який вона використовує для виправдання війни в Україні. Мова йде про переконання окупантів, що їхнє вторгнення аналогічне радянському досвіду у Другій світовій війні.

Зауважимо, що 18 квітня російські державні ЗМІ оголосили про скасування маршів пам'яті «Безсмертного полку» про «Велику вітчизняну війну» цього року з нібито міркувань безпеки. Проте, як стверджують розвідники, насправді влада була стурбована тим, що учасники підкреслять масштаби нещодавніх втрат росії. Це було за тим, як власник групи «Вагнер» Євген Пригожин публічно поставив під питання, чи справді в Україні є «нацисти», що йде врозріз із виправданням війни рф.

Тим часом влада продовжує спроби об'єднати російську громадськість навколо поляризуючих міфів про 1940-і роки. Зокрема, 12 квітня інформаційне агентство РИА Новости повідомило «унікальні» документи з архівів ФСБ, які свідчать про причетність нацистів до вбивства 22 тисяч польських громадян під час Катинського розстрілу 1940 року. Тоді як насправді відповідальність за це несе НКВД.

Нагадаємо, травневі свята в росії цього року відзначатимуть не так масштабно, як раніше. Нагадаємо, у Москві скасували мітинги та ходи, присвячені 1 травня, нібито через терористичну загрозу.

Крім того, паради на 9 травня було скасовано у Курську та Бєлгороді, а також в окупованому Криму. В аналітичному центрі Atlantic Council це пов'язують із масштабним браком військової техніки.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: