Збитки «Харківобленерго»: Верховний суд розгляне скаргу на обвинувальний вирок

Читать на русском
Касаційна інстанція відкрила провадження за скаргою на вирок, яким засудили двох колишніх посадовців харківських підприємств.

Верховний суд розгляне скаргу на вирок, яким засудили до реального покарання колишнього заступника начальника фінансового управління «Харківобленерго» Віталія Тєлєгіна та експершого заступника генерального директора КП «Харківводоканал» Романа Білика.

Таке рішення 16 березня ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».

«Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою захисника в інтересах засудженого на вирок Вищого антикорупційного суду від 6 серпня 2021 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 27 лютого 2023 року», – йдеться в рішенні.

Як відомо, антикорупційний суд визнав винними харківських ексчиновників у зловживанні службовим становищем. Судді приговорили колишнього заступника начальника фінансового управління «Харківобленерго» Тєлєгіна до 5 років позбавлення волі з забороною обіймати адміністративні посади протягом 3 років та 17 000 грн штрафу, а експершого заступника генерального директора КП «Харківводоканал» Романа Білика – до 4 років позбавлення волі з забороною обіймати адміністративні посади протягом 2 років та 17 000 грн штрафу. Апеляційна палата ВАКС залишила цей вирок без змін.

Нагадаємо, за версією сторони обвинувачення, службові особи АК «Харківобленерго» та КП «Харківводоканал» зловживали службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди від ТОВ уклали договір переведення боргу. Відповідно до його умов Харківводоканал передав приватній фірмі права боргу перед Харківобленерго за поставлену електричну енергію на загальну суму 19,62 млн грн.

В подальшому працівники компанії оплату боргу перед Харківобленерго за поставлену електричну енергію не здійснили, а одержані від Харківводоканалу грошові кошти перерахували на банківські рахунки інших підприємств як оплату за нібито надані послуги.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: