ВАКС визначив заставу ексзаступниці міністра культури Мазур

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до підозрюваної.
Тамара Мазур

Вищий антикорупційний суд визначив 3,22 млн грн застави колишній заступниці міністра культури Тамарі Мазур, яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до схеми заволодіння нерухомістю державного підприємства «Національна кінематека України» вартістю майже 42 млн грн.

Таке рішення 16 березня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Застосувати до (Тамари Мазур – ред.), яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 1200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 3 220 800 грн», – ідеться в рішенні.

Також на неї поклали такі обов'язки: не відлучатися із міста Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватись від спілкування зі свідками та підозрюваними як безпосередньо, так і через третіх осіб та здати на зберігання закордонні паспорти. Строк дії обов'язків, покладених судом на підозрювану, визначити до 16.05.2023 включно.

Раніше НАБУ оголосило в розшук співорганізатора цієї справи та керівника приватної фірми.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишній заступниці міністра культури Тамарі Мазар та ще шістьом особам. За версією слідства, упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план, за яким під виглядом санації «НКУ», яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, планували заволодіти майном підприємства за безцінь. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й самого держпідприємства. Ті відповідно погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ «Вест Прайт», яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

Зібрані під час розслідування НАБУ і САП матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП «Національна кінематека України». Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний суд. Тож держпідприємство отримало можливість повернути у власність незаконно втрачену нерухомість, що і зробило.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: