Справа ДП «Нацкінематека»: ексначальнику управління Мінкультури визначили заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд частково задовольнив клопотання детектива про застосування запобіжного заходу у вигляді застави до підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд визначив 805 200 грн застави колишньому начальнику управління економічного розвитку та фінансів Міністерства культури Володимиру Якубівському, якого НАБУ і САП підозрюють у спробі заволодіти нерухомістю державного підприємства «Національна кінематека України» вартістю майже 42 млн грн.

Таке рішення 23 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

НАБУ і САП просили визначити підозрюваному заставу в розмірі 5,36 млн грн з покладанням обов'язків.

«Клопотання старшого детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави - задовольнити частково. Застосувати до (Володимира Якубівського – ред.), який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 805 200 грн», – ідеться в рішенні.

Також на нього поклали такі обов'язки: не відлучатися з міста Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватись від спілкування зі свідками та підозрюваними як безпосередньо, так і через третіх осіб; здати на зберігання закордонні паспорти. Строк дії обов'язків – до 23 квітня.

Раніше НАБУ оголосило в розшук співорганізатора цієї справи та керівника приватної фірми.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишній заступниці міністра культури Тамарі Мазар та ще шістьом особам. За версією слідства, упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план, за яким під виглядом санації «НКУ», яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, планували заволодіти майном підприємства за безцінь. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й самого держпідприємства. Ті відповідно погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ «Вест Прайт», яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

Зібрані під час розслідування НАБУ і САП матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП «Національна кінематека України». Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний суд. Тож держпідприємство отримало можливість повернути у власність незаконно втрачену нерухомість, що і зробило.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: