Справа ексголови Полтавської ОДА Головка: підозрюваним продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваних.
Андрій Пісоцький

Вищий антикорупційний суд продовжив до 23 квітня строк дії обов'язків, покладених на двох підозрюваних у справі колишнього голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка про шахрайство та одержання неправомірної вигоди.

Такі рішення 23 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Апеляційна палата ВАКС збільшила заставу ексрадника голови Полтавської ОДА Литвинова до 2,48 млн грн. Також на нього поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив продовжити дію обов'язків.

«Клопотання задовольнити частково. Продовжити на строк дії ухвали строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Олександра Литвинова – ред.), у зв'язку із застосуванням щодо нього запобіжного заходу у виді застави. Строк дії ухвали - два місяці, до 23 квітня 2023 року включно, але у межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Також прокурор САП просив продовжити дію обов'язків, покладених на експершого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького. Суд йому визначив 4 млн грн застави з таким самим переліком обов'язків. ВАКС продовжив дію обов'язків Пісоцького до 23 квітня.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку, його експершому заступнику Андрію Писоцькому та його раднику Олександру Литвинову у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди. Установлено, що у серпні 2017 року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника висловив прохання надати та одержав від підприємця неправомірну вигоду в особливо великому розмірі. Так, за 176 тисяч євро, що складало більше 5 млн грн, Головко обіцяв забезпечити перемогу компаній підприємця у процедурах державних закупівель облдержадміністрації, укладання з цими компаніями договорів експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення області та оплати наданих послуг з бюджету облдержадміністрації.

Водночас, у листопаді, не вчинивши дії, за які було одержано 176 тис. євро, посадовець діючи спільно зі своїм першим заступником та радником, повторно висловив прохання у наданні неправомірної вигоди. Як результат, у грудні 2017 року голова Полтавської ОДА отримав від того ж підприємця за вчинення тих самих дій автомобіль люкс-класу вартістю більше 7,5 млн грн, як подарунок на свій день народження.

Крім того, у межах розслідування встановлено, що у січні 2018 року за пособництва вказаних осіб посадовець шахрайським шляхом заволодів частиною належних вищевказаному підприємцю грошових коштів, які були отримані в якості грошової позики. Так, отримавши 85 тис. євро, що станом на день одержання становило близько 3 млн грн, голова облдержадміністрації так і не повернув підприємцю близько 1,7 млн грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: