Втрати росії в Україні перевищили її сумарні втрати у всіх конфліктах після Другої світової війни – CSIS

Читать на русском

Росія за рік повномасштабної війни в Україні втратила людей більше, ніж у всіх разом узятих збройних конфліктах після Другої світової війни. Темп втрат також набагато вищий, ніж, наприклад, у Чечні чи Афганістані.
Радіо Свобода

Втрати росії за рік повномасштабної війни в Україні перевищують її сумарні втрати у всіх збройних конфліктах, у яких брали участь радянська та російська армії з 1945 року.

Про це йдеться у доповіді американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS).

Динаміка знищення російських окупантів в УкраїніНайбільші втрати росіян за місяць були цього січня – 21 тисяча 700 убитих, а за тиждень – на початку війни. З 24 лютого до 2 березня було вбито 9 тисяч окупантів.

За оцінкою експертів, загальні втрати росії в Україні вбитими та пораненими становлять від 200 до 250 тисяч осіб. Цифра включає військових, співробітників спецслужб, найманців ПВК «Вагнер», бойовиків «ДНР» та «ЛНР».

Після закінчення Другої світової війни найбільше російських військових загинуло в Афганістані (14-16 тисяч), Чечні (12-25 тисяч), під час боїв на Донбасі до повномасштабної війни (6-7 тисяч).

При цьому темп втрат росії набагато вищий, ніж у будь-якій радянській чи російській війні після 1945-го. Так, рф протягом першого року повномасштабної війни в Україні втрачала в середньому від 5 до 5,8 тисяч військових на місяць.

Для порівняння: у Чечні російські сили втрачали в середньому від 95 до 185 солдатів на місяць убитими, в Афганістані – від 130 до 145 солдатів на місяць.

Таким чином, середня кількість убитих військових рф на місяць як мінімум в 25 разів перевищує щомісячні втрати в Чечні і в 35 разів перевищує кількість убитих на місяць в Афганістані. Аналітики зазначають, що це лише підкреслює суворі реалії війни на виснаження.

Нагадаємо, за оцінкою США, кількість російських військовослужбовців, убитих та поранених з початку війни, наближається до 200 тисяч осіб.

У британській розвідці оцінюють втрати російської армії та ПВК «Вагнер» у 175-200 тисяч убитих та поранених.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: