Апеляція ВАКС скасувала запобіжний захід екснардепа Долженкова

Читать на русском
Апеляційна інстанція розглянула і задовольнила частково скаргу сторони захисту на рішення про визначення застави колишньому депутату.
Олександр Долженков

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала запобіжний захід колишнього народного депутата Олександра Долженкова, якого НАБУ і САП підозрюють у незаконному одержанні понад 700 тисяч грн компенсації за оренду житла в Києві.

Таке рішення 15 лютого ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 26 грудня 2022 року антикорупційний суд визначив Долженкову запобіжний захід у вигляді 396 960 грн застави. Також суд поклав на нього такі процесуальні обов'язки: прибувати до детективів, прокурора чи суду за першою вимогою; повідомляти детективів, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи; утриматись від спілкування зі свідками у справі та здати на зберігання закордонні паспорти.

Адвокат екснардепа подав скаргу на таке рішення і судді її задовольнили частково. АП ВАКС взагалі скасувала запобіжний захід політика, оскільки, на їх думку, у справі ще 22 квітня 2022 року закінчився строк досудового розслідування. У межах цього провадження повідомляли про підозру й іншим депутатам, але згодом матеріали щодо них виділяли в окреме провадження. Тому судді вважають, що з 22 квітня 2022 року треба було продовжувати строк розслідування справи, попри виділення матеріалів в окреме провадження.

«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного (Олександра Долженкова – ред.) задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 26 грудня 2022 року скасувати та постановити нову ухвалу, якою провадження за клопотанням детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, про застосування стосовно підозрюваного (Олександра Долженкова – ред.) запобіжного заходу у вигляді застави у кримінальному провадженні №42018000000002581 від 22 жовтня 2018 року закрити», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, у січні 2023 року НАБУ і САП завершили розслідувати справу екснардепа Долженкова. За версією слідства, вказана особа з квітня 2015 по грудень 2018 року незаконно одержувала із бюджету Апарату Верховної ради компенсацію за винайм житла, яку призначали народним депутатам, які не мали власних помешкань у столиці. Депутат приховав наявність власної квартири на Печерську і за майже два з половиною роки незаконно отримав на картку 700,28 тис. грн. Лише після виходу журналістського розслідування програми «Схеми» депутат відмовився від одержання цих виплат.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: