САП у травні скерує до суду справу банка Бахматюка

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про пришвидшення процедури ознайомлення з розслідуванням.
Олег Бахматюк

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 15 травня скерує до суду обвинувальний акт у справі про заволодіння понад 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ВіЕйБі банку. Власником останнього є олігарх Олег Бахматюк.

До цієї дати Вищий антикорупційний суд рішенням від 2 лютого обмежив сторону захисту в ознайомленні з матеріалами розслідування, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити частково. Встановити (підозрюваним та їхнім захисникам – ред.), потерпілому ТОВ «ТехноСерв Україна» та його представникам, потерпілому Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та його представникам строк до 15 травня 2023 року включно для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні №12014000000000496 від 05.11.2014, після спливу якого сторона захисту та потерпілі будуть вважатися такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів вказаного кримінального провадження», – йдеться в рішенні.

За інформацією «Слово і діло», у цій справі підозрюваними є майже всі особи, яким раніше повідомили про підозру, крім олігарха Бахматюка та його сестри Наталії Василюк. Зокрема, у справі підозрюється колишній заступник голови правління VAB Банку Андрій Яцюта, ексдиректорка Генерального департаменту банківського нагляду Нацбанку Алла Шульга, ексвиконувач обов'язків начальника управління НБУ по місту Києву та Київській області Микола Каленський, ексзаступник голови НБУ Олександр Писарук та інші особи.

НАБУ розслідує виведення майже 250 млн грн з банку БахматюкаАнтикорупційні органи правопорядку досліджують факти виведення майже чверті мільярда гривень з банку аграрного олігарха.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили в розшук. Пізніше олігарха заочно взяли під варту. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі Банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку всупереч вимогам законодавства надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Водночас, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі Банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі Банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі Банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал