Відмова від обвинувачення: Верховний суд не став переглядати справу СЗР

Читать на русском
Касаційна інстанція відмовилася розглядати скаргу на рішення антикорупційного суду у справі колишніх посадовців СЗР.

Верховний суд не захотів розглядати скаргу на рішення, яким була прийнята відмова прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури від обвинувачення у справі колишніх посадовців Служби зовнішньої розвідки.

Таке рішення 25 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою захисника на ухвалу Вищого антикорупційного суду від 9 вересня 2022 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 29 листопада 2022 року», – йдеться в рішенні.

Як відомо, Вищий антикорупційний суд прийняв відмову прокурора САП від обвинувачення у справі експосадовців СЗР. Апеляційна палата ВАКС це рішення залишила без змін. Як стверджував прокурор, після повномасштабного вторгнення носії секретної інформації були знищені через запровадження воєнного стану та виникненням реальної загрози захоплення матеріальних носіїв секретної інформації, а також відсутністю фізичної можливості їх евакуації у безпечні місця.

Нагадаємо, у цій справі обвинувачували колишнього заступника голови СЗР Павла Пашковського, ексзаступника директора департаменту СЗР Сергія Стамбірського та директора державного підприємства «Науковий центр точного машинобудування» Олександра Сєлюкова.

За версією обвинувачення, Сєлюков, використовуючи колишні знайомства, домовився із Пашковським та Стамбірським. За даними слідства, директор держпідприємства попросив посадовців СЗР, щоб останні, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечили перемогу ДП «НЦТМ» під час організації проведення закупівлі СЗР спеціальної техніки для одержання неправомірної вигоди. Такою технікою було визначено комплекс програмно-технічного управління геопросторовими даними, відомості про принцип дії якого становлять державну таємницю.

На виконання плану Пашковський та інший посадовець СЗР залучили підлеглих їм працівників. Після цього вони, ґрунтуючись на попередньо отриманих від Сєлюкова технічних умовах на «ПТК «Райдуга», затвердили вихідні вимоги на предмет закупівлі «ПТК «Райдуга».

У подальшому посадовці розвідки, попри на відсутність своєчасно наданих ДП «НЦТМ» документів, декількох коригувань цінових пропозицій, застереження, провели оцінку пропозицій потенційних виконавців та запропонували схвалити пропозицію ДП «НЦТМ», як таку, що є найбільш економічно вигідною.

Після цього СЗР підписала договір про закупівлю із ДП «НЦТМ», який держпідприємство не було в змозі виконати, адже технічні умови на «ПТК РАЙДУГА» були підробленими. До того ж ДП «НЦТМ» немає сертифікату на використання програмних продуктів ArcGIS компанії ESRI, що є невід`ємним елементом вказаного комплексу. Отже, дії підозрюваних завдали 2,2 млн грн шкоди СЗР.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал