Верховний суд залишив відкритою справу про ТЕЦ Дубневичів

Читать на русском
Касаційна інстанція не стала переглядати рішення Апеляційної палати, яким скасували закриття гучної справи про присвоєння державного газу.

Верховний суд не став переглядати рішення, яким скасували закриття кримінального провадження про присвоєння газу НАК «Нафтогаз України» Новояворівською і Новороздільською ТЕЦ, власниками яких є народний депутат Ярослав Дубневич і його брат Богдан.

Таке рішення 19 січня ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС закрив справу про привласнення газу ТЕЦ Дубневичів через закінчення строків розслідування. Пізніше Апеляційна палата ВАКС це рішення скасувала і призначила повторний розгляд справи. Сторона захисту подала касаційну скаргу.

«Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою адвоката, подану в інтересах обвинуваченого, на ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 30 листопада 2022 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією НАБУ і САП, ексдиректор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та ексдиректор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

Як встановили органи правопорядку, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов'язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Ця справа до закриття перебувала на стадії підготовчого засідання.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: