Зеленський у зверненні щодо зустрічі «Рамштайн»: ще доведеться поборотися за танки

Читать на русском
На сьогоднішній зустрічі у форматі «Рамштайн» партнери запевнили, що підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде необхідно для нашої перемоги.

На сьогоднішній зустрічі у форматі «Рамштайн» партнери запевнили, що підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде необхідно для нашої перемоги. Однак, за постачання танків ще доведеться поборотися.

Танки, Patriot і Bradley: яку військову допомогу пообіцяли Україні перед «Рамштайном»Україні з початку року пообіцяли надати західні танки, БМП Bradley та Marder, додаткові батареї Patriot та іншу військову допомогу. Список – на інфографіці.

Про це президент Володимир Зеленський повідомив у своєму вечірньому зверненні у середу, 19 січня.

«Можна підсумувати, що сьогоднішній «Рамштайн» зміцнить нашу стійкість. Партнери принципові у своєму ставленні – вони будуть підтримувати Україну, скільки необхідно для нашої перемоги. Так, іще доведеться поборотися за постачання сучасних танків, але щоденно ми робимо сильнішою очевидність безальтернативності того, що рішення щодо танків має бути ухвалене», - наголосив голова держави.

Основне зі звернення президента:

  • Я звернувся сьогодні до учасників зустрічі у Рамштайні, нашої контактної групи з питань оборони. І я дякую всім партнерам, які чітко підтримали українську позицію в дискусіях, що відбулися.

  • Загалом за тиждень вдалося досягти кількох речей. Це те, що дав наш дипломатичний марафон, який триває від мого візиту у Вашингтон. Дзвінки й переговори – щоденно. Публічні та непублічні. Вдалося суттєво посилити наш артилерійський кулак. Дуже вагомо – і гарматами, і снарядами. Є хороші результати щодо бронетехніки – додали кілька сотень бойових машин до нашого арсеналу.

  • Значні результати щодо ракет для реактивних систем і для наших зенітників. Один із найбільших оборонних пакетів оголошений США. І я дякую за нього президенту Байдену, усім конгресменам, усім американцям, які знають, що свобода не може програти.

  • Дякую нашим європейським союзникам – усім країнам, які цього тижня зробили чергові кроки в підтримці нашого спільного захисту. Данія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Велика Британія, Фінляндія, Нідерланди та інші – дякую вам! Дякую Канаді й особисто прем’єр-міністру Трюдо! Єдине в усьому цьому, що варто підкреслити, – це час, час постачання. Кожна домовленість має виконуватися максимально швидко – для нашої оборони.

  • Наступний тиждень, до якого ми вже готуємося, має також принести свої оборонні плоди. Сьогодні зустрівся з американськими сенаторами, які прибули в Київ. Панове Грем, Блюменталь і Вайтгауз, дякую за змістовні переговори. Украй важливо цього року не збавляти динаміки нашої співпраці – України й США – у всіх сферах. Я впевнений, так і буде.

  • Головна тематика – звичайно, оборона. Захист нашого неба, танки для України, необхідні нам для звільнення нашої території далекобійні ракети. Почув розуміння наших потреб.

  • Сьогодні ж відбулась церемонія вручення вірчих грамот новими послами держав-партнерів, які прибули в Україну. Це – Фінляндія, Кіпр, Австрія та Лівія. Підписав указ про нагородження наших воїнів – 153 військовослужбовці Збройних Сил України.

  • Сьогодні – День памʼяті захисників Донецького аеропорту. Це була одна з найбільш важких і принципових битв для України. Це була битва, у якій сучасні українці віднайшли в собі нашу одвічну міцність. Те, що вберегло Україну, те, що проявляє наш сталевий дух у надзвичайній стійкості та хоробрості українців на полі бою. Я дякую кожному, хто тоді витримав. Я дякую всім, хто тоді допомагав.

Нагадаємо, 20 січня на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині відбулося чергове засідання Контактної групи з оборони України. У ньому беруть участь міністри оборони близько 50 країн, від України – Олексій Резніков.

До засідання у форматі Рамштайн союзники України оголосили про надання значної військової допомоги. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

Учасникам зустрічі «Рамштайн-8» не вдалося досягти єдиного рішення щодо постачання танків Україні. Деякі країни виступили проти та їх аргументи визнали вагомими.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: