Італія готова передати Україні батарею установок ППО SAMP-T

Читать на русском
Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні дала дозвіл на постачання комплексів ППО Україні, попри небажання італійських військових це робити
Система ППО SAMP-TМіністерство оборони Франції

Італія після деяких дискусій прийняла рішення передати Україні одну батарею зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони SAMP-T - з п'яти, якими володіє держава.

Про це 13 січня повідомляє італійський оборонний портал RID.

Системи ППО SAMP-T: що про них відомо та як ці комплекси можуть захистити УкраїнуПро те, що таке італо-французька система ППО SAMP-T, що про неї відомо і як вона допоможе Україні захистити небо – в матеріалі Слово і діло

За даними порталу, прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні дала дозвіл на постачання комплексів ППО Україні, попри небажання італійських військових це робити, оскільки сама Італія має тільки п'ять батарей цих систем. При цьому одна з батарей розгорнута в Кувейті.

«Однак сильний тиск з боку Вашингтона - говорять і про телефонний дзвінок Байдена Мелоні - рішуче змінив картину, і Італія сказала так» - резюмує портал.

Раніше стало відомо, що Італія готова поставити Україні систему протиповітряної оборони, але затримує відправку через технічні проблеми.

Нагадаємо, в МЗС України повідомляли, що Київ веде переговори не тільки про нові батареї Patriot, а й про постачання нових систем NASAMS, IRIS-T, Crotale, оскільки засоби ППО та ПРО - першочергова потреба.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: