У Міноборони вважають, що НАТО зацікавиться у вступі України тільки після її перемоги над рф

Читать на русском
НАТО не приймуть це політичне рішення консенсусом до української перемоги, через те, що будуть країни, які проголосують проти.
Слово і діло

Після перемоги України у війні проти рф НАТО саме запрошуватиме її вступити до альянсу. Україна за багатьма чинниками вже дотягнулася до необхідних стандартів НАТО.

Про це міністр оборони Олексій Резніков повідомляє в інтерв’ю у рамках телемарафону «Єдині новини».

Як зазначив керівник Міноборони, НАТО не приймуть це політичне рішення консенсусом до української перемоги, через те, що будуть країни, які проголосують проти.

«Я переконаний, що це абсолютно реалістична можливість, тому що сьогодні НАТО буде зацікавлене у вступі України до альянсу. Після перемоги країни НАТО будуть насамперед зацікавлені в побудові безпекової архітектури. Вони побачили і свої слабкі місця, вони побачили, хто сильний і потужний. Сьогодні вони вчать нас, але наші військові будуть вчити їх, як воювати з росіянами. Росія залишається однією із загроз для НАТО і для Європи в цілому. Вона не покине своїх планів на реванш. І тому треба завжди бути готовими до повтору. Якщо ми будемо готові, вони не зможуть повторити», - переконаний Резніков.

Членство в НАТО: як країни відреагували на заявку УкраїниЯкі країни-члени НАТО підтримують вступ України, хто проти і хто поки що мовчить – на інфографіці.

Згідно з його словами, Україна вже дотягується до стандартів НАТО, і заочно її вже можна назвати членом Північноатлантичного Альянсу.

«Ми де-факто багато в чому вже є країною НАТО. Вже впроваджено багато стандартів, ще треба прийняти низку правових актів. Стандартів НАТО - понад 1200. Переважна кількість країн, які вступили в НАТО після 1997 року, приблизно опанували до 40 відсотків цих стандартів. Річ у тому, що не треба усі 1200. Кожна країна вибирає ті стандарти, які їй потрібні для існування. Важливе лише питання трьох речей: чи у нас існує цивільно-демократичний контроль, чи у нас прозорі системи закупівель та логістики, а ми це опанували, і третій компонент, військовий - це планування спільної операції», - підкреслив міністр.

Нагадаємо, що усі 30 країн-членів НАТО підтримують необхідність майбутнього вступу України до Північноатлантичного альянсу.

Раніше Столтенберг зазначив, що єдиний наслідок агресивної путінської політики - вступ до НАТО Швеції та Фінляндії, а потім і України.

Також напередодні одна з країн НАТО передала Україні 10 тисяч артилерійських снарядів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: