Вищий антикорупційний суд повторно наклав арешт на 24,5 млн грн державного підприємства «Антонов», який ці кошти сплатив юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери» за допомогу у стягненні заборгованості Брокбізнесбанку перед ДП.
Таке рішення ще 19 вересня ухвалив ВАКС, яке 29 листопада залишила без змін Апеляційна палата ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Апеляційну скаргу представника адвокатського об'єднання «Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» - адвоката залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 19 вересня 2022 року - без змін», – ідеться в рішенні.
Нагадаємо, НАБУ і САП розслідують імовірне заволодіння 24,5 млн грн державного підприємства «Антонов», який ці кошти сплатив юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери» за допомогу у стягненні заборгованості Брокбізнесбанку перед ДП. Ця компанія на підставі договору від 2 липня 2018 року мала допомогти у стягненні заборгованості Брокбізнесбанку перед «Антоновим». В результаті на користь ДП «Антонов» була передана колишня будівля Брокбізнесбанку в Києва за адресою проспект Перемоги 41. Водночас, у справі перевіряється факт того, що сам Брокбізнесбанк запропонував передати цю будівлю ще до укладання договору з юрфірмою «Ілляшев та Партнери».
Спочатку юристи отримали 14,44 млн грн, оскільки це становило 9,98% від оцінки приміщення Брокбізнесбанку в 120,59 млн грн, що було погоджено в договорі. Проте пізніше юрфірма звернулася до ДП «Антонов» аби вони доплатили ще 11,05 млн грн, оскільки «Антонов» передав це приміщення Кабінету міністрів як виплату власних боргів, а нова оцінки вартості будівлі збільшилася до 212,90 млн грн. Цю винагороду в держпідприємстві погодили. Тому, на думку слідства, є обґрунтовані підозри вчинення кримінального правопорушення. Загалом юристи отримали 24,49 млн грн, попри наявність у ДП «Антонов» власного юридичного відділу, який міг вести цю справу.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»