Справа про дитсадок під Києвом: трьом підозрюваним обрали запобіжні заходи

Читать на русском
Антикорупційний суд визначив розміри застави трьом підозрюваним у справі розкрадання коштів при будівництві дитсадка під столицею.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи трьом підозрюваним у справі про розкрадання 27,3 млн грн на будівництві дошкільного навчального закладу у Гатному, що під Києвом.

Такі рішення 14, 16 і 22 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

14 листопада ВАКС визначив 198 480 грн застави колишньому директору ТОВ «Проектно-будівельний альянс» Сергію Мирному. Також на нього поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі Харківської області без дозволу; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти.

Також ВАКС рішенням від 16 листопада визначив 6,2 млн грн застави екскерівнику ТОВ «Альянс ДС» Олександру Протасу. На нього поклали такі самі обов'язки, але замість Харківської області підозрюваному заборонили покидати Київську область без дозволу.

Уже 22 листопада суд визначив 2,481 млн грн застави ексдиректору ТОВ «Проектно-будівельний альянс» В'ячеславу Паньку. Перелік обов'язків той самий.

Нагадаємо, НАБУ і САП запідозрили п'ятьох осіб у заволодіння 27,3 млн грн на будівництві дошкільного навчального закладу у Гатному. Серед підозрюваних є колишній сільський голова Броніслав Корицький.

Слідство встановило, що наприкінці 2017 року директор ТОВ «Альянс ДС» Протас та голова сільради Корицький вирішили заволодіти коштами бюджету місцевої громади. Корупційну схему реалізували під приводом будівництва дитячого садка, якого потребувала громада.

У лютому 2018 року сільська рада оголосила відкриті торги з будівництва дошкільного закладу на 280 місць, перемогу в яких здобуло наперед визначене ТОВ «Проектно-будівельний альянс». За умовами тендеру, ТОВ «Проектно-будівельний альянс» мало збудувати заклад та ввести його в експлуатацію до кінця 2018 року. Натомість, переможець торгів і посадовці сільради заволоділи понад 27,3 млн грн під час будівництва дитсадку, який і досі недобудований.

Під час розслідування слідство встановило підроблені акти виконаних робіт, зокрема щодо завищення вартості будівельних робіт та використаних матеріалів, а також сплату ТОВ «Альянс ДС» послуги із розробки проєктної документації, які насправді не надавали.

Організаторами схеми слідство вважає ексголову Гатного Корицького і керівника ТОВ «Альянс ДС» Протаса. У справі також підозрюють ексдиректорів ТОВ «Проектно-будівельний альянс» Сергія Мирного та В'ячеслава Панька.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал