САП скерувала до суду другу частину справи зловживань на ДП «Укртелефільм»

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура закінчила досудове розслідування і скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишніх посадовців Укртелефільму та Держкомтелерадіо.
Сергій Омельчук

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду другу частину кримінального провадження про зловживання з майном державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» на 67,73 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«1 листопада 2022 року прокурором САП за матеріалами розслідування детективів НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт у справі стосовно колишніх посадовців «Укртелефільму» та Держкомтелерадіо, а також двох представників комерційних структур, які обвинувачуються у завданні державному підприємству «УСТФ «Укртелефільм» майже 67,73 млн грн збитків», – інформує прокуратура.

На сьогодні обвинувальний акт у справі скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

За інформацією «Слово і діло», у справі обвинувачують двох представників комерційних структур Ярослава Кургуна (перебуває в розшуку) та Андрія Бритька, колишнього генерального директора «Укртелефільму» Сергія Омельчука, ексзаступника голови Держкомтелерадіо Миколу Білоуса та екскерівника юридичної служби «Укртелефільму» Петра Бернацького.

Нагадаємо, за версією обвинуваченням, колишній директор Укртелефільму Віктор Підлісний у змові з Олександрой Гудзь, Ярославом Кургуном та Василем Заверховським відчужив на користь компанії «Лодокс» майнові права на 67 об'єктів нерухомого майна в Києві (24 квартири загальною площею 2704 кв. м, 7 нежитлових приміщень і 36 паркомісць) за всього лише 14,5 млн грн. У той час як за інформацією від бухгалтерії Укртелефільму, зазначені майнові права на квартири і 7 нежитлових приміщень оцінені в майже 42,55 млн грн, а це без 36 паркомісць.

Внаслідок цих дій, які вчинено з численними порушеннями процедури відчуження державного майна, зокрема, без погодження з органом управління – Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, державі в особі ДП завдано збитків.

У грудні 2021 року у цій справі з'явилися нові підозрювані, зокрема, колишній заступник голови Держкомтелерадіо (у 2016-2020 роках); колишній гендиректор ДП «УСТФ «Укртелефільм» (у 2016-2017 рр); ексзаступник директора приватної компанії і колишній керівник юридичної служби «Укртелефільму» (у 2015-2016 роках).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: