САП у листопаді скерує до суду другу частину справи «Укртелефільму»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про пришвидшення передачі до суду справи Укртелефільму.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура з 1 листопада може скерувати до суду другу частину справи про зловживання з майном державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм».

Вищий антикорупційний суд рішенням від 7 жовтня обмежив сторону захисту в ознайомленні з матеріалами слідства до 31 жовтня, повідомляє «Слово і діло».

Тож після цієї дати захист реалізує своє право на доступ до матеріалів вказаного кримінального провадження, а САП може скерувати справу до суду.

«Задовольнити клопотання. Встановити стороні захисту, а саме: (трьом підозрюваним та їхнім захисникам – ред.), а також залученим цими підозрюваними захисникам, у випадку надання ними стороні обвинувачення документів, передбачених ч. 1 ст. 50 КПК України, строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 52018000000000098 від 12.02.2018 до 31 жовтня 2022 року включно, після спливу якого сторона захисту буде вважатись такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів вказаного кримінального провадження», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією обвинуваченням, колишній директор Укртелефільму Віктор Підлісний у змові з Олександрой Гудзь, Ярославом Кургуном та Василем Заверховським відчужив на користь компанії «Лодокс» майнові права на 67 об'єктів нерухомого майна в Києві (24 квартири загальною площею 2704 кв. м, 7 нежитлових приміщень і 36 паркомісць) за всього лише 14,5 млн грн. У той час як за інформацією від бухгалтерії Укртелефільму, зазначені майнові права на квартири і 7 нежитлових приміщень оцінені в майже 42,55 млн грн, а це без 36 паркомісць.

Внаслідок цих дій, які вчинено з численними порушеннями процедури відчуження державного майна, зокрема, без погодження з органом управління – Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, державі в особі ДП завдано збитків.

У грудні 2021 року у цій справі з'явилися нові підозрювані, зокрема, колишній заступник голови Держкомтелерадіо (у 2016-2020 роках); колишній гендиректор ДП «УСТФ «Укртелефільм» (у 2016-2017 рр); ексзаступник директора приватної компанії і колишній керівник юридичної служби «Укртелефільму» (у 2015-2016 роках).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: