ВАКС повернув прокурору обвинувальний акт стосовно ексміністра Злочевського

Читать на русском
Антикорупційний суд дійшов висновку, що на обвинувальному акті стоїть підпис іншої особи. Тому документ повернули назад.

Вищий антикорупційний суд повернув прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обвинувальний акт стосовно колишнього міністра екології Миколи Злочевського.

Таке рішення 19 жовтня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Задовольнити клопотання адвоката про повернення обвинувального акта у кримінальному провадженні № 52020000000000473 від 28.07.2020 за обвинуваченням (Миколи Злочевського – ред.), у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України. Обвинувальний акт у кримінальному провадженні повернути прокурору», – йдеться в рішенні.

Адвокат Злочевського просив повернути обвинувальний акт, оскільки стороною захисту було виявлено, що підписи на обвинувальному акті та супровідному листі до нього не належать прокурору САП. До того ж, вказаний прокурор був увільнений від виконання обов'язків наказом генерального прокурора від 17 березня 2022 року у зв'язку із вступом останнім на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, а тому нібито не міг 1 березня зробити підпис. Тому захист провів експертизу, яка підтверджує їхню версію.

Водночас інший прокурор САП заперечував проти задоволення клопотання. Він зауважив, що стороною захисту не було доведено, що до табелю обліку робочого часу були внесені відомості до винесення наказу про увільнення прокурора. Пояснив, що надані стороною захисту висновки експертів є неповними адже не враховують вплив стресових факторів, у вигляді військових дій, на можливість зміни підпису. Також факт вживання прокурором ліків, оскільки як йому відомо, він має певне захворювання.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру в організації надання $5 млн неправомірної вигоди їхнім керівникам за закриття справи про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком, де підозрюваним є й ексміністр екології. Пізніше його оголосили в розшук. Після цього Злочевського заочно взяли під варту.

До цього НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабаря Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, Андрій Кіча, Олена Мазурова та Микола Ільяшенко намагалися підкупити керівників антикорупційних органів, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів. Наразі справа щодо трьох фігурантів розглядається в антикорупційному суді.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: