$5 млн хабара: ВАКС не закрив справу ексміністра Злочевського

Читать на русском
Антикорупційний суд відхилив клопотання сторони захисту про закриття кримінального провадження та повернення обвинувального акту прокурору.
Микола Злочевськийфото: Getty Images

Вищий антикорупційний суд відмовився повертати обвинувальний акт прокурору та закривати кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього міністра екології Миколи Злочевського в наданні 5 млн доларів неправомірної вигоди керівництву НАБУ і САП.

Такі рішення 14 і 21 вересня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Захисники ексміністра Злочевського подали клопотання про закриття справи на підставі пункту 10 частини 1 статті 284 КПК України, а саме у зв'язку з тим, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначений ст. 219 КПК України. Також адвокати просили повернути обвинувальний акт прокурору САП або закрити справу з інших підстав. Утім усі клопотання були відхилені судом.

«У задоволенні клопотання адвоката Ошедшої А.Д. про закриття кримінального провадження № 52020000000000473 від 28.07.2020 за обвинуваченням (Миколи Злочевського – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України - відмовити», – йдеться в одному з рішень.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру в організації надання $5 млн неправомірної вигоди їхнім керівникам за закриття справи про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком, де підозрюваним є й ексміністр екології. Пізніше його оголосили в розшук. Після цього Злочевського заочно взяли під варту.

До цього НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабаря Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, Андрій Кіча, Олена Мазурова та Микола Ільяшенко намагалися підкупити керівників антикорупційних органів, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів. Наразі справа щодо трьох фігурантів розглядається в антикорупційному суді.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: