Апеляція ВАКС призупинила судити ексдиректора Чорнобильського спецкомбінату

Читать на русском
Апеляційна інстанція погодилася з доводами сторони захисту для того, щоб призупинити судове провадження стосовно обвинуваченого.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду призупинили розгляд скарги на вирок колишньому директору державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат» Михайлу Грабчуку, якого засудили до 3,5 років позбавлення волі.

Таке рішення 20 жовтня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання захисника - задовольнити. Провадження за апеляційною скаргою адвоката - захисника обвинуваченого (Михайла Грабчука – ред.) на вирок Вищого антикорупційного суду від 10.11.2021 р. зупинити до звільнення з військової служби. Копію ухвали направити учасникам судового провадження та на адресу військової частини Збройних сил України - до відома. Зобов'язати уповноважену особу військової частини ЗСУ повідомити суд про звільнення (Михайла Грабчука – ред.) з військової служби», – йдеться в рішенні.

Як відомо, 10 листопада суд визнав Грабчука винним і засудив його до 3,5 років позбавлення волі з забороною обіймати певні посади протягом 3 років і штрафом в 17 тисяч гривень. Також судді задовольнили цивільний позов і зобов'язали Грабчука відшкодувати 1,03 млн грн збитків.

Нагадаємо, НАБУ повідомило Грабчуку про підозру. Як встановили детективи, Грабчук у 2016 році підписав низку угод про постачання пального з переможцем аукціону приватним підприємством «ТТ-Нафта». Проте у подальшому, всупереч умов підписаних договорів та п.2 ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якого істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, директор держпідприємства підписав додаткові угоди про збільшення ціни товару.

При цьому, Грабчуку було достовірно відомо про відсутність документального підтвердження коливання (збільшення) ринкової ціни товару, як підстави для укладення додаткових угод про підняття закупівельної ціни дизельного пального. Як наслідок, ціни за пальне суттєво збільшились, натомість його кількість – зменшилась, що призвело до безпідставного отримання «ТТ-Нафта» грошових коштів за поставку палива.

Загалом, зловживання посадовця завдали ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» шкоди у вигляді безпідставного перерахування вказаним підприємством майже 1 млн гривень за придбання палива по завищених цінах та у менших об'ємах ніж визначені договором.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: