Апеляція ВАКС залишила без змін заставу ексзаступника гендиректора «Укрінмашу»

Читать на русском
Апеляційна інстанція відмовилася змінили запобіжний захід ексзаступнику гендиректора державної фірми. Йому залишили заставу з обов'язками.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід у вигляді майже 2 млн грн застави з обов'язками для колишнього заступнику генерального директора державної фірми «Укрінмаш» Юрію Шрамку. Його НАБУ і САП підозрюють у спробі заволодіти 488 тисячами доларів.

Таке рішення 21 вересня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 12 серпня ВАКС визначив Шрамку 1,98 млн грн застави з покладанням наступних обов'язків: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними, а також свідками.

«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного (Юрія Шрамка – ред.) - адвоката залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 12.08.2022 - без змін», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, 29 липня НАБУ і САП повідомили про підозру ексгендиректору «Укрінмаш» Сергію Слюсаренку, його заступнику Юрію Шрамку, експосадовцю «Укрінмаш» Єгору Москальцю, головному спеціалісту департаменту контрактної роботи «Укрінмаш» Владиславу Стороженку та представнику чеської компанії European commercial and industrial company s.r.o Дмитру Сівакову. Їм інкримінують замах на заволодіння 488 тис. дол.

Слідство встановило, що в 2018 році «Укрінмаш» виконував за зовнішньоекономічним контрактом капітальний ремонт авіаційних двигунів АЛ-31Ф та виносних коробок агрегатів до літаків типу Су-27 для потреб ВПС Індонезії на суму 2,8 млн дол. Безпосередньо ремонт здійснював Луцький ремонтний завод «Мотор».

Попри те, що працівники провели передконтрактну роботу та забезпечили укладання контракту, керівництво «Укрінмаш» уклало з приватною компанією агентську угоду, за якою та мала забезпечити підписання такого контракту та супроводжувати його виконання. Однак, як встановило слідство, відповідні послуги фактично не були надані, а акт виконаних робіт підробили. Загалом слідство встановило, що «Укрінмаш» мав перерахувати приватній компанії 488 тис. дол. (11,7 млн грн за курсом НБУ на момент вчинення злочину).

Завдяки своєчасним діям детективів транзакцію заблокували. На всю суму коштів, яку планували безпідставно перерахувати іноземній компанії, ВАКС у 2020 році наклав арешт. Вони й досі перебувають під арештом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал