Апеляція ВАКС відпустила експосадовця «Укрінмашу» на поруки нардепа

Читать на русском
Апеляційна інстанція вирішила пом'якшити запобіжний захід колишнього посадовця державної компанії зі структури оборонного концерну.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відпустила на поруки народного депутата Мустафи Джемілєва колишнього посадовця державної фірми «Укрінмаш», а нині начальника одного з відділів державної компанії «Укрспецекспорт» Єгора Москальця. Його підозрюють у причетності до замаху на заволодіння 488 тисячами доларів.

Таке рішення 14 вересня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного (Єгора Москальця – ред.) - адвоката Тетарчук Інни Віталіївни - задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 11 серпня 2022 року - скасувати. Постановити нову ухвалу, якою клопотання детектива НАБУ про обрання запобіжного заходу у вигляді застави відносно підозрюваного (Єгора Москальця – ред.) - задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного (Єгора Москальця – ред.) запобіжний захід у вигляді особистої поруки народного депутата України», – йдеться в рішенні.

Як повідомили «Слово і діло» в АП ВАКС, поручителем виступив нардеп Мустафа Джемілєв.

Раніше до Москальця застосували запобіжний захід у вигляді 1,24 млн грн застави з покладанням обов'язків.

Нагадаємо, 29 липня НАБУ і САП повідомили про підозру ексгендиректору «Укрінмаш» Сергію Слюсаренку, його заступнику, головному спеціалісту департаменту контрактної роботи «Укрінмаш» та ще одній особі. Їм інкримінують замах на заволодіння 488 тис. дол.

Слідство встановило, що в 2018 році «Укрінмаш» виконував за зовнішньоекономічним контрактом капітальний ремонт авіаційних двигунів АЛ-31Ф та виносних коробок агрегатів до літаків типу Су-27 для потреб ВПС Індонезії на суму 2,8 млн дол. Безпосередньо ремонт здійснював Луцький ремонтний завод «Мотор».

Попри те, що працівники провели передконтрактну роботу та забезпечили укладання контракту, керівництво «Укрінмаш» уклало з приватною компанією агентську угоду, за якою та мала забезпечити підписання такого контракту та супроводжувати його виконання. Однак, як встановило слідство, відповідні послуги фактично не були надані, а акт виконаних робіт підробили. Загалом слідство встановило, що «Укрінмаш» мав перерахувати приватній компанії 488 тис. дол. (11,7 млн грн за курсом НБУ на момент вчинення злочину).

Завдяки своєчасним діям детективів транзакцію заблокували. На всю суму коштів, яку планували безпідставно перерахувати іноземній компанії, ВАКС у 2020 році наклав арешт. Вони й досі перебувають під арештом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: