ВАКС визначив заставу ексзаступнику гендиректора державної фірми «Укрінмаш»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави.
Юрій Шрамко

Вищий антикорупційний суд визначив майже 2 млн грн застави колишньому заступнику генерального директора державного підприємства «Укрінмаш» Юрію Шрамку. Його НАБУ і САП підозрюють у спробі заволодіти 488 тисячами доларів.

Таке рішення 12 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ і прокурор САП просили визначити Шрамку 6,43 млн грн застави з покладанням таких обов'язків: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними, а також свідками. Втім суддя задовольнив клопотання частково.

«Клопотання детектива задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного (Юрія Шрамка – ред.) запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 800 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1 984 800 грн», – ідеться в рішенні.

Також на підозрюваного поклали всі обов'язки, про які просили органи правопорядку.

Нагадаємо, 29 липня НАБУ і САП повідомили про підозру ексгендиректору «Укрінмаш» Сергію Слюсаренку, його заступнику Юрію Шрамку, експосадовцю «Укрінмаш» Єгору Москальцю, головному спеціалісту департаменту контрактної роботи «Укрінмаш» Владиславу Стороженку та представнику чеської компанії European commercial and industrial company s.r.o Дмитру Сівакову. Їм інкримінують замах на заволодіння 488 тис. дол, які нещодавно залишили заарештованими. Слюсаренка відпустили під особисте зобов'язання.

Слідство встановило, що в 2018 році «Укрінмаш» виконував за зовнішньоекономічним контрактом капітальний ремонт авіаційних двигунів АЛ-31Ф та виносних коробок агрегатів до літаків типу Су-27 для потреб ВПС Індонезії на суму 2,8 млн дол. Безпосередньо ремонт здійснював Луцький ремонтний завод «Мотор».

Попри те, що працівники провели передконтрактну роботу та забезпечили укладання контракту, керівництво «Укрінмаш» уклало з приватною компанією агентську угоду, за якою та мала забезпечити підписання такого контракту та супроводжувати його виконання. Однак, як встановило слідство, відповідні послуги фактично не були надані, а акт виконаних робіт підробили. Загалом слідство встановило, що «Укрінмаш» мав перерахувати приватній компанії 488 тис. дол. (11,7 млн грн за курсом НБУ на момент вчинення злочину).

Завдяки своєчасним діям детективів транзакцію заблокували. На всю суму коштів, яку планували безпідставно перерахувати іноземній компанії, ВАКС у 2020 році наклав арешт. Вони й досі перебувають під арештом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: