США готові надавати Україні $1,5 млрд допомоги щомісячно до кінця війни – Bloomberg

Читать на русском
Сполучені Штати готові до кінця війни виділяти Україні щомісяця 1,5 мільярда доларів для дофінансування бюджету.
Ілюстративне фотоfinbalance.com.ua

Сполучені Штати готові виділяти Україні 1,5 млрд доларів на місяць для підтримки її фінансів, а також переконують Євросоюз виділяти аналогічні суми.

Про це повідомляє Bloomberg, з посиланням на джерела.

Як зазначає видання, Білий дім провів низку переговорів на цю тему, зокрема за останні дні з представниками ЄС, і закликав Євросоюз зробити більше для підтримки України.

Лідери ЄС цього тижня планують обговорити фінансові потреби України, закладені до проекту державного бюджету.

Американська сторона вже заявила дипломатам, які готують цей саміт, що від Європи очікується такий самий рівень фінансування, який готові забезпечити США.

Скільки безповоротної фіндопомоги отримала Україна з початку повномасштабної війниУкраїна з початку повномасштабної війни з росією отримала 10,6 млрд доларів безповоротної допомоги від іноземних партнерів. Докладніше – на інфографіці.

Згідно зі словами джерел Bloomberg, союзники обговорюють створення більш регулярного механізму допомоги, який допоможе утримати економіку України на плаву без касових розривів.

Як повідомляється, вперше про це заявив перший заступник помічника державного секретаря США у справах Європи та Євразії Дерек Хоган, але тоді йшлося про фінансування протягом чотирьох-п'яти місяців.

Однак вже у вересні Мінфін подав до Верховної Ради проект бюджету з трильйонним дефіцитом. Міністр Сергій Марченко пояснив, що Кабмін розраховує на $38 мільярдів від партнерів.

Нагадаємо, що напередодні президент США Джо Байден ухвалив виділення на допомогу України 12 мільярдів доларів. Документ передбачає виділення 7,8 млрд доларів на оборонні потреби та 4,5 млрд – на пряму підтримку бюджету України.

Також у середу, 28 вересня, Пентагон оголосив про додаткову допомогу Україні в розмірі 1,1 млрд доларів у рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI).

Раніше ми повідомляли, що Україна отримала 500 млн євро грантової допомоги від Європейського Союзу, які спрямують на пріоритетні сфери витрат.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: