НАБУ повідомило про підозру керівнику Агентства місцевих доріг Полтавщини

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку викрили на зловживанні службовим становищем в інтересах комерційних фірм керівника одного з держпідприємств на Полтавщині.
Олексій Басан

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем в інтересах комерційних фірм керівнику одного з державних підприємств на Полтавщині, яке спеціалізується на ремонті доріг. Збитки становлять майже 29 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба САП.

За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться про директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана.

«У ході досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства на власний розсуд, всупереч вимог Бюджетного кодексу України, уклав із фірмами договори на проведення комплексу робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму майже 29 млн грн. З метою приховання злочину, вказана особа вирішила поділити три ділянки дороги протяжністю 118 км на 22 частини. Однак, виконання вказаних робіт не відповідали напрямам використання бюджетних коштів. Крім того з'ясувалося, що договори укладено без проведення процедури відкритих торгів, а вартість самих робіт була завищена на суму понад 5,5 млн грн», – інформує прокуратура.

Такі зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму майже 29 млн грн – саме стільки коштів було безпідставно перераховано на виконання договорів. На сьогодні дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України.

Нагадаємо, з 2019 року НАБУ і САП розслідували зловживання в ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Детективи встановили, що ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» у грудні 2018 року укладено 22 договори з 4 підрядниками на розроблення проєктно-кошторисної документації по 22 об'єктах капітального ремонту доріг на загальну суму 28,9 млн грн. Так, Агентство уклало в 13 договорів з ТОВ «СК «Автострой» на суму 17,82 млн грн, 4 договори з ТОВ «УСП «Інспецпроєкт» на суму майже 5 млн грн, 4 договори з ТОВ «УСП «Укрбудпроєкт» на суму 4,6 млн грн та 1 договір з ТОВ «Держдорпроєкт» на суму 1,48 млн грн. Втім, в ході аудиту, проведеного контрольною групою територіального управління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях, було встановлено завищення вартості цих робіт.

У НАБУ з'ясували, що актами виконаної роботи та актами здачі-приймання документації, які складено та підписано в один день 21 грудня 2018 року з договорами на виготовлення проєктно-кошторисної документації визначено, що виконані роботи відповідають умовам договорів, в належному порядку оформлені, прийняті Агентством, як замовником, та оплачені 27-28 грудня 2018 року підрядникам в повному обсязі. У справі намагалися оштрафувати свідків.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал