САП наприкінці року скерує до суду справу про ремонт судна «Маяк»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 26 грудня скерує до суду кримінальне провадження про заволодіння 8,1 млн грн, виділених на ремонт річкового судна «Маяк».

Сторону захисту обмежили в строках на ознайомлення з розслідуванням до цієї дати рішенням Вищого антикорупційного суду від 7 вересня, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019110000000612 від 19.08.2019, задовольнити частково. Встановити для сторони захисту строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні до 26 грудня 2022 року включно, після спливу якого сторона захисту у кримінальному провадженні буде вважатися такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, в квітні 2021 року Подільської окружною прокуратурою повідомлено про підозру в шахрайстві п'ятьом особам. За версією слідства, у 2018 році між державною установою «Держгідрографія» та підрядною компанією «Симплекс-С» був укладений договір на проведення робіт з ремонту річкових суден на майже 16 млн грн.

Керівники державної установи, вступивши у змову з підрядником, шляхом усунення від роботи непідконтрольних їм голови та членів тендерного комітету Філії ДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії», забезпечили йому перемогу у тендері.

Після цього, з приватним підприємством «Симплекс-С» було безпідставно укладено додаткову угоду, якою без обґрунтування змінено умови оплати робіт, та перераховано бюджетні кошти без фактичного виконання ремонту. Як наслідок, понад 8,1 млн грн держкоштів директором підрядної компанії були перераховані на рахунки фіктивних підприємств та у подальшому розподілені між учасниками злочину. Вказані збитки підтверджуються експертизою.

У цій справі повідомили про підозру начальнику філії ДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії» (на момент подій посаду обіймав Олександр Тищенко), начальнику ДУ «Держгідрографія» (на момент подій посаду обіймав Олександр Щипцов) і його заступнику, директору ТОВ «Симплекс-С» Андрію Свистуну та ще одній особі.

Пізніше справу передали до НАБУ. У ньому продовжували строки розслідування.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: