Україна отримала вакцину від коронавірусу Janssen

Читать на русском
В Україну доставили 100 тисяч доз векторної вакцини Janssen (Jcovden) від коронавірусу COVID-19.
Фото: AP

В Україну доставили 100 тисяч доз векторної вакцини Janssen (Jcovden) від коронавірусу COVID-19 у рамках глобальної ініціативи COVAX.

Про це повідомляє МОЗ у понеділок, 22 серпня.

ВООЗ заявила про стрімке зростання смертності від коронавірусуУ світі знову почала стрімко зростати смертність від коронавірусу – лише за останні чотири тижні кількість зареєстрованих випадків смерті збільшилась на 35%.

Доставку препарату забезпечив дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вакцину розподілено та доставлено до 21 області України та Києва. Так, Дніпропетровська область отримала 10 тисяч доз, Харківська – 6 тисяч, Чернівецька – 5 тисяч, Київська та Львівська – по 4 тисячі доз вакцини.

Janssen – це векторна вакцина, розроблена фірмою Janssen, яку володіє компанія Johnson & Johnson. Має торговельну назву Jcovden. Вакцина містить знешкоджений аденовірус людини, в який вмонтовано ДНК, що кодує шиповидний білок вірусу SARS-CoV-2. Потребує температури зберігання від +2 до +8 градусів. Вакцина призначена для людей віком від 18 років. В Україні для початкового курсу вакцинації запроваджують одну дозу.

Нагадаємо, МОЗ рекомендував робити другу бустерну вакцинацію проти COVID-19. Щеплення можуть отримати люди від 60 років та дорослі з хронічними хворобами.

Карантин та надзвичайну ситуацію в Україні через COVID-19 продовжили до 31 грудня 2022 року.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: