Росія розпочала процес підключення ЗАЕС до Криму – «Енергоатом»

Читать на русском
Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української.

Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української.

Про це повідомив президент Енергоатому Петро Котін під час сьогоднішнього телемарафону.

Котін пояснив, що росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу із Криму.

«Персонал Росатому передав на станцію спеціальну програму з перепідключення ЗАЕС до Криму. Передумовою цієї програми є пошкодження ліній зв'язку ЗАЕС із енергосистемою України. Щоб переключити ЗАЕС на Крим, їй потрібно погасити весь південь України – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Це написано у програмі. Після цього вони починають знову підключати області від підстанції в Джанкої, поступово доходять до Каховської, а потім зпочинають живити ЗАЕС. Після чого її (ЗАЕС – ред.) вже неможливо підключити до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Це їхній план, і вони почали його реалізувати», - зазначив Котін.

За його словами, реалізація цього плану полягає в тому, що протягом трьох днів пошкоджено три лінії ЗАЕС, і зараз вона працює із видачею в одну лінію.

Нагадаємо, 5-6 серпня російські війська кілька разів обстріляли об'єкти Запорізької атомної електростанції. Аналітики вважають, що окупанти використовують захоплені АЕС із метою зіграти на побоюваннях Заходу щодо ядерної катастрофи в Україні.

Енергоатом закликав світову спільноту вжити заходів для спрямування безпечної місії на Запорізьку АЕС із подальшим виведенням звідти російських військ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал