З жовтня в Україні почне працювати «Доступна іпотека»: хто і на яких умовах зможе скористатися

Читать на русском
З жовтня почне працювати програма Доступна іпотека для чотирьох категорій громадян, а з наступного року – для всіх. Ставка становитиме 3 відсотки, мінімальний початковий внесок – 20 відсотків.
Getty Images

В Україні з 1 жовтня почне працювати програма «Доступна іпотека». Поки що вона буде доступна лише для чотирьох категорій громадян, а з наступного року – вже для всіх українців.

Про це на засіданні Кабміну повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Житлові держпрограми: хто і на яких умовах може претендуватиУ рамках програми Доступне житло держава компенсує частину вартості, за програмою Власний дім – дає кредити.

З жовтня програмою зможуть скористатися:

  • військовослужбовці за контрактом та працівники сектору безпеки та оборони

  • медики

  • вчителі та педагогічні працівники

  • вчені

Ставка за іпотекою для всіх цих категорій громадян, за словами Шмигаля, становитиме 3%. Термін іпотеки – до 20 років, а мінімальний початковий внесок – 20% вартості житла.

«З наступного року програма запрацює для всіх українців, які потребують покращення житлових умов. Ставка буде так само пільговою і становитиме лише 7% річних. Нова масштабна програма іпотеки дозволить активізувати нове будівництво і суттєво сприятиме відновленню економіки. Наша мета — щоб кожен військовий, рятувальник, вчитель і лікар мав власне житло», – заявив прем'єр.

Нагадаємо, в Україні пропонують списувати кредити за житло та автомобілі, які були знищені під час бойових дій. Відповідні законопроєкти вже подано до Верховної ради.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: