Зеленський пояснив, чому були відсторонені Баканов та Венедіктова

Читать на русском
Аномально велика кількість зрадників серед співробітників прокуратури та СБУ, численні факти відкритого переходу на бік ворога, колабораціонізму і роботи на росіян викликають питання до керівників відомств
Володимир Зеленськийpresident.gov.ua

Президент Володимир Зеленський пояснив причини, з яких він прийняв рішення відсторонити із займаної посади голову Служби безпеки України Івана Баканова та генерального прокурора Ірину Венедіктову. Основною причиною стала аномально велика кількість зрадників серед співробітників двох силових структур.

Про це Зеленський повідомив у своєму відеозверненні за підсумками 17 липня.

ДБР розкрило деталі затримання колишнього начальника СБУ КримуВін обіймав свою посаду до березня 2022 року, після чого був звільнений Зеленським. Його підозрюють у співпраці з окупантами та держзраді.

_«Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки й в правоохоронних органах будуть оцінені. Відповідна інспекція правоохоронних органів вже має перші результати й буде продовжуватися далі» - зазначив президент.

За його словами, ситуація наступна:

  • зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораціонізму співробітників органів прокуратури, досудового розслідування, СБУ та інших правоохоронних органів.
  • Понад 60 співробітників прокуратури та СБУ відкрито перейшли на бік ворога, залишилися на окупованій території та працюють на окупантів.
  • У 198 провадженнях вже повідомлено про підозру основним фігурантам.

«Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та звʼязки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь» - резюмував Зеленський.

Нагадаємо, увечері 17 липня Зеленський відсторонив главу СБУ Івана Баканова і генерального прокурора Ірину Венедіктову від виконання обов'язків, фактично звільнивши їх із займаних посад.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: