В Україні призупинять виплати по кредитам на знищене майно — нардеп

Читать на русском
Дію закону хочуть поширити не лише на майно, яке перебуває в заставі за банківським кредитом, а й на нерухомість, яку позичальник придбав у забудовника на правах розстрочки чи з відстроченням платежу.
Finance.ua

У суботу, 9 липня, Верховна Рада прийняла за основу закон №7441-1 щодо призупинення виплат та списання кредитів позичальникам, які взяли кредит на купівлю квартири чи машини, але втратили їх через бойові дії чи окупацію.

Про це нардеп Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі.

В Україні обіцяють списати кредити за майно, знищене в ході війни: що треба знатиЗараз є два варіанти вирішення цього питання. Один законопроєкт пропонує просто списати всі кредити та відсотки по ним. Згідно з іншим законопроєктом, замість позичальника кредити покриє держава

Зазначається, що заморожування або анулювання кредитної заборгованості поширюватиметься на квартири, будинки та автомобілі в заставі за кредитом, якщо вони:

  • розташовані на тимчасово окупованих територіях, на територіях громад, де ведуться активні бойові дії, чи громад, які перебувають в оточенні (блокуванні), що підтверджується рішенням Кабміну;

  • пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів чи диверсій, спричинених військовою агресією росії, але які підлягають відновленню;

  • знищені внаслідок бойових дій, терактів чи диверсій, які спричинила російська агресія, тобто які не підлягають відновленню.

При цьому, дію закону хочуть поширити не лише на майно, яке перебуває в заставі за банківським кредитом, а й на нерухомість, яку позичальник придбав у забудовника на правах розстрочки чи з відстроченням платежу.

Термін для подачі заявок становить період дії в Україні воєнного стану плюс 3 місяці після дня його припинення.

Нагадаємо, що 5 червня в Раді погодили законопроєкт про списання боргів за майно, яке було знищено під час війни з росією.

Раніше ми повідомляли, що Парламент на засіданні у суботу, 9 липня, збільшив видаткову частину державного бюджету на 80,9 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: