Кислиця назвав єдину причину, через яку росію не виключають із Ради безпеки ООН

Читать на русском
На думку постпреда України при ООН, росію не виключають із Ради безпеки лише тому, що вона має ядерну зброю. Докорінної реформи органу, за словами Кислиці, у найближчі 10-15 років чекати не варто.

Єдина причина, через яку росію не виключають зі складу Раді безпеки ООН, це наявність у неї ядерної зброї.

Таку думку в інтерв'ю «Українській правді» висловив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Генасамблея ООН засудила вторгнення Росії в УкраїнуГенеральна асамблея ООН ухвалила в середу резолюцію, яка засуджує російське вторгнення в Україну і закликає Москву негайно вивести всі сили з України.

«На сьогоднішній день єдина причина, на моє переконання, чому не зробили те саме в ООН, що зробили з Радянським Союзом в Лізі націй, тому що російська федерація має ядерну зброю. Перспектива застосування ядерної зброї – армагедон. Це не означає, що я вірю в те, що путін застосує ядерну зброю. Але це не означає, що було б відповідальним, зокрема й з нашого боку, списати цей чинник з переліку факторів, які ми маємо враховувати й аналізувати. Якби російська федерація не мала ядерної зброї, вона би ніколи не отримала місце Радянського у Союзу в Раді безпеки у той спосіб, яким вона захопила це місце», – вважає Кислиця.

Постпред також вважає, що в найближчі 10-15 років не слід чекати на корінну реформу Ради безпеки ООН. «Докорінна реформа Ради безпеки передбачає модифікацію обсягу прав, зокрема права вето нинішніх постійних членів Ради безпеки та країни, яка вважає себе постійним членом Ради безпеки – росії», – зазначив він.

За словами Кислиці, право вето саме по собі не є «злом», на відміну від зловживання ним. Він додав, що навіть Китай не дозволяє такої кількості зловживань правом вето, як Радянський Союз та росія.

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що росія має бути виключена з Генеральної асамблеї та Ради безпеки ООН, оскільки безпосередньо порушує зобов'язання підтримувати мир.

На початку травня Радбез ООН вперше одноголосно підтримав заяву за фактом війни, що розгорнулася в Україні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: