Швейцарія блокує поставки німецької військової допомоги до України - ЗМІ

Читать на русском
Уряд у Берні не дає Німеччині згоди на передачу Україні боєприпасів швейцарського виробництва.
Ілюстративне фото

Швейцарія, яка вперше в історії відмовилася від свого нейтралітету, наразі ветує надання Україні озброєнь з Німеччини.

Про це повідомляє швейцарське видання Tagesanzeiger.

Згідно з даними видання, уряд у Берні не дає Німеччині згоди на передачу Україні боєприпаси швейцарського виробництва, які використовуються в бойовій машині піхоти Marder.

Речник Державного секретаріату з економічних питань (SECO) повідомив виданню, що два запити Німеччини про передачу в Україну боєприпасів швейцарського виробництва були відхилені «з огляду на нейтралітет Швейцарії та обов'язкові критерії законодавства про військові матеріали», що не дозволяє поставок зброї в зони конфлікту. Речник не повідомив подробиць про тип і кількість боєприпасів.

Зокрема, минулого місяця Швейцарія відмовила Польщі у запиті на зброю для підтримки України, додає газета.

Варто зазначити, що Німеччина досі не поставляла Україні важкого озброєння. Уряд у Берліні та його глава піддаються суворій критиці з боку як опозиції, так і чималої кількості представників провладних партій.

Як стверджують німецькі експерти, концерн Rheinmetall із Дюссельдорфа, який виробляє цю техніку, днями запросив у федерального уряду дозвіл на передачу Україні партії машин. Зокрема, Marder стоять на озброєнні Бундесверу в кількості 370 одиниць, з яких на ходу - 240.

Німецькі міністри неодноразового наголошували на тому, що не мають можливості надавати Україні більше озброєнь зі своїх складів, адже це зашкодить боєздатності власної армії. Проте, було ухвалено рішення, що Україна зможе укладати контракти безпосередньо з виробниками, але з дозволу уряду ФРН.

Нагадаємо, що дві країни НАТО обійшли ембарго на постачання зброї росії.

Також нагадаємо, що Австрія та Угорщина відмовилися підтримувати ембарго на постачання російської нафти та газу.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал