У Нацбанку спрогнозували рівень інфляції до кінця року

Читать на русском
На зростання інфляції вплинуть ефекти перенесення девальвації обмінного курсу гривні, що відбулася напередодні війни.
фото НБУ

До кінця 2022 року рівень інфляції в Україні може перевищити 20%.

Про це повідомляє офіційний сайт Нацбанку.

За інформацією регулятора, подорожчання товарів та послуг буде зумовлене, зокрема, порушенням виробничих процесів, логістичними проблемами через тимчасову окупацію частини територій, руйнування транспортної інфраструктури та, як наслідок, нерівномірно розподіленої пропозиції по окремих регіонах.

Як змінювався рівень інфляції в УкраїніЯк змінювався рівень інфляції в Україні за останні 10 років і що прогнозував Кабмін – на інфографіці.

На зростання інфляції також вплинуть ефекти перенесення девальвації обмінного курсу гривні, що відбулася напередодні війни та висока вартість енергоносіїв у світі, що чинитиме тиск на вартість палива, товарів та послуг зі значною часткою енергоносіїв у собівартості.

При цьому зростання цін стримуватиметься заходами Нацбанку та уряду, зокрема тимчасовою фіксацією обмінного курсу гривні, що стримує ймовірне погіршення очікувань та подорожчання імпортних товарів, зниженням податків, у тому числі непрямого оподаткування імпорту, фіксацією цін на житлово-комунальні сервіси та адміністративним регулюванням цін на низку продуктів харчування та палива.

Також стримуватиме інфляцію надлишок пропозиції окремих сільськогосподарських культур через обмежені можливості їхнього експорту.

У НБУ зазначили, що знову застосовуватимуть облікову ставку та інші монетарні інструменти для утримання під контролем інфляційних очікувань та поступового зниження інфляції після поновлення функціонування каналів монетарної трансмісії.

Раніше ми писали про те, що в ЄБРР спрогнозували, наскільки цього року скоротиться економіка України.

Також у Світовому банку спрогнозували, що через війну в Україні росія зазнає відчутних втрат в економіці.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал