Хуліганство або завдання тілесних ушкоджень: юрист прояснив можливі наслідки бійки у Шустера

Читать на русском
Бійка Шуфрича та Бутусова на ефірі у Шустера. Щоб було порушено кримінальну справу, Шуфрич повинен подати відповідну заяву до правоохоронних органів. Але ситуацію також можна розглядати як хуліганство.
колаж Сегодня

Щоб було порушено кримінальну справу про завдання тілесних ушкоджень, легких або середньої тяжкості, народний депутат Нестор Шуфрич після бійки з журналістом Юрієм Бутусовим мав би подати відповідну заяву до органів поліції. Крім того, поліція може внести до ЄРДР провадження за своєю ініціативою, але за іншою статтею, якщо вважає, що під час трансляції сталося хуліганство. Проте, найімовірніше, нічого з цього не станеться.

Про це у коментарі «Слово і діло» розповів кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії держави та права КНУ ім. Т. Шевченка Геннадій Дубов.

Бутусов і Шуфрич побилися в ефірі у ШустераБутусов накинувся на Шуфрича, поки той говорив, що в Україні живуть люди, які говорять різними мовами, і вдарив нардепа в обличчя

«Якщо цю історію ми розглядаємо як завдання побоїв або легких тілесних ушкоджень, то такі кримінальні провадження можливі лише якщо надійшла заява потерпілого. Без цього провадження не може бути порушене, а якщо він і подасть заяву, то ще є варіант примирення, відкликання заяви…», – зазначив Дубов.

За словами юриста, ситуацію також можна розглядати як хуліганство. І тоді не йдеться про необхідність наявності заяви.

«Хуліганство – це грубе порушення громадського порядку, яке супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. Теоретично такі ознаки тут можна побачити. І в цьому випадку навіть за своєю ініціативою, оскільки це у прямому ефірі сталося, відповідний орган – тут це буде поліція – може провадження порушити, внести до ЄРДР та розпочати необхідні слідчі дії», – уточнив експерт.

На питання про те, чи може зіграти особливу роль високий статус свідків (п'ятий президент України, колишній секретар РНБОУ, колишній прем'єр-міністр України, колишній голова МЗС та інші гості студії ток-шоу «Свобода Слова Шустера», коли стався інцидент – ред.), Дубов відповів, що на розгляді провадження це не позначиться.

«Єдине, на що це може вплинути, так на те, що саме у зв'язку з наявністю трансляції та наявністю стільки шанованих великих посадових осіб, тут може бути розглянутий особливий цинізм і, відповідно, грубе порушення громадського порядку. А якщо ми говоримо про тілесні ушкодження, легкі або навіть середні тяжкості, то тут посада та імена свідків не мають жодного значення», – додав юрист.

Водночас, на думку Геннадія Дубова, бійка нічим не закінчиться: поліція не реєструватиме провадження за хуліганство за своєю ініціативою, а нардеп не писатиме заяву про тілесні ушкодження.

Нагадаємо, головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов та народний депутат від ОПЗЖ, голова парламентського комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич влаштували бійку в ефірі програми Савіка Шустера «Свобода слова».

Раніше проект «Схеми» з'ясував, що Шуфрич має нерухомість в окупованому Криму.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал