НАБУ закрило справу про можливі зловживання одеського Держгеокадастру

Читать на русском
Антикорупційне бюро було вимушене закрити справу про можливі зловживання посадовців Держслужби, оскільки в ній закінчилися строки слідства.

Національне антикорупційне бюро закрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань посадовими особами Головного управління Державної служби України з питань, геодезії, картографії та кадастру в Одеській області.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 11 лютого, повідомляє «Слово і діло».

У документі вказується, що 23 вересня 2020 року НАБУ закрило справу у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування, визначеного статті 219 Кримінального процесуального кодексу України. Тобто, на підставі пункту 10 частини 1 ст. 284 КПК України. У зв'язку з цим власник телефону просив його повернути і скасувати арешт. Що суддя і зробив, оскільки справа закрита і потреба в його арешті відпала.

Нагадаємо, НАБУ розслідувало факти ймовірних зловживань в одеському Держгеокадастрі. Як вважало слідство, керівництво служби імовірно з метою одержання ними неправомірної вигоди вчинили зловживання своїм службовим становищем шляхом безпідставного виділення в оренду земель, які перебувають у власності держави, зміни їх цільового призначення та зменшення відсоткової ставки орендної плати за користування землею, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам. Також, за даними слідства, посадовці Держгеокадастру могли вступити у змову з фізичними особами.

За версією НАБУ, начальниця Держгеокадастру в Одеській області вступила у змову з двома фізичними особами і зловживаючи службовим становищем, вчинила дії з виведення земель із власності держави, зміни їх цільового призначення та подальшого продажу в обхід обмежень, визначених п. 15 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, шляхом їх передачі спочатку у приватну власність громадян, з подальшою передачею на користь приватних компаній, підконтрольних цим двом фізособам.

У цій справі провели декілька обшуків.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал