Байден заблокував афганські активи на 7 млрд доларів

Читать на русском
Президент США Джо Байден своїм указом заблокував активи Центрального банку Афганістану в сумі 7 мільярдів доларів, які зберігаються в американських банках.
Getty Images

Президент США Джо Байден своїм указом заблокував активи Центрального банку Афганістану в сумі 7 мільярдів доларів, які зберігаються в американських банках.

Про це повідомляє Axious.

«Байден підписав указ, що дозволяє розділити заморожені афганські активи 7 млрд доларів між гуманітарною допомогою для народу Афганістану та компенсацією для родин жертв терактів 11 вересня», – йдеться в повідомленні.

Виконавчий указ вимагає від фінансових установ США перевести всі заморожені афганські активи на консолідований рахунок у Федеральному резервному банку Нью-Йорка.

Відомо, що сім'ї жертв терактів 11 вересня 2001 року подали до суду на «Талібан» і домагаються доступу до цих коштів у федеральному суді. Це означає, що будь-яке майбутнє переведення до Афганістану в гуманітарних цілях буде залежати від рішення суду.

Нагадаємо, Організація Об’єднаних Націй планує виплатити близько 6 мільйонів доларів «Талібану», аби убезпечити свою роботу в країні.

Водночас багато експертів критикують організацію за те, що вона фактично фінансує Талібан, в уряді якого є міністри, розшукувані ФБР та іншими правоохоронними структурами за воєнні злочини.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал