Антикорупційний суд призначив засідання у справі колишнього аеродрому «Застава»

Читать на русском
Антикорупційний суд визначив судді і призначив підготовче засідання у справі стосовно чинних та колишніх посадовців Одеської міськради.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд призначив на 9 лютого підготовче засідання у кримінальному провадженні про заволодіння коштами бюджету Одеси на придбанні майна колишнього аеродрому «Застава» в розмірі понад 130 млн грн.

Таке рішення 31 січня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити у кримінальному провадженні за обвинуваченням (шести осіб – ред.) та відносно юридичних осіб, щодо яких здійснюється провадження - Товариства з обмеженою відповідальністю «Авіакомпанія «Одеса», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ньюс Йорк Корпорейшн», відкрите підготовче судове засідання у приміщенні ВАКС на 9 лютого 2022 року о 12:00», – йдеться в рішенні.

Як відомо, у справі обвинувачують колишнього керівника департаменту комунальної власності Одеської міської ради Олексія Спектора; ексголову постійної комісії ОМР Василя Шкрябая; директорку юридичного департаменту ОМР Інну Поповську; директора приватної авіакомпанії «Одеса» Андрія Вірченка; засновника «Ньюс Йорк Корпорейшн» Діаміда Згонника та оцінювачку Інну Стефанович з «Бюро оцінки Стефанович».

Нагадаємо, НАБУ і САП встановили, що службові особи Одеської міськради за попередньою змовою з представниками комерційних підприємств заволоділи бюджетними коштами територіальної громади Одеси в розмірі понад 145,85 млн грн. Оцінила майно колишнього аеродрому «Застава» в 145,85 млн грн консалтингова компанія «Бюро оцінки Стефанович». Разом із будівлями і спорудами в оціночну вартість увійшла і земля навколо аеродрому, однак вона в користування або у власність Одеської міськради не передавалася. Водночас, експертиза встановила вартість майна аеродрому у розмірі 12,88 млн грн з ПДВ станом на 3 червня 2016 року.

Детективи з'ясували, що отримані від Одеської міськради кошти авіакомпанія «Одеса» (колишній власник аеродрому «Застава») перерахувала на рахунок ТОВ «Ньюс Йорк Корпорейшн», як оплату за послуги згідно договору від 28 вересня 2016 року у сумі 145,85 млн грн. Пізніше фірма «Ньюс Йорк Корпорейшн» перераховувала частину отриманих коштів на власний рахунок у банку Восток, а також рахунки інших товариств, в тому числі на рахунок ТОВ «Логістік Сервіс-Груп», з якого потім перерахували кошти на рахунок ТОВ «Аркадія-Сіті». Таким чином, як вважає слідство, відбулася легалізація коштів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал